Vážení zákazníci, jsme tu pro vás již 13 let, pro stálé zákazníky máme bonusový program, napište, zavolejte, vytvoříme :)
  • Kategorie blogu
Novinky
26.11.2020
Autoservis
Vážení zákazníci,  od 1.12. 2020 disponujeme vlastním servisem na adrese Brněnská 23, Střelice, 664 47. Chcete-li kvalitní servis vašeho vozidla, ne... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. DENÍK MOTORISTY
  3. Výměna oleje v automatické převodovce, ano, či ne?
08.01.2020

Výměna oleje v automatické převodovce, ano, či ne?

Odpověď odborníka zní takto:

"Automatická převodovka je extrémně namáhaný komplexní mechanismus, kde olej hraje velmi vyjímečnou a zásadní roli a ať už vůz provozujete ve městě, či při vysokých rychlostech na dálnici, sportovním režimu, atd. Olej v systému podléhá extrémním tepelným výkyvům a různým chemickým pochodům, postupně degraduje a neplní svůj účel, jak má. Degradovaný olej s příměsí kovových částí ze třecích spojek, hydroměniče, apod. způsobuje poté ještě větší opotřebení a abrazi materiálu".

Různé automobilky využívají odlišných systémů, proto je nutné vždy zvolit tu správnou saduolej, filtr, někdy je nutné, či vhodné měnit ještě další věci jako například: těsnění, různé průchodky, montážní díly, šrouby, atd. Rádi Vám se vším poradíme.

www.sautodily.cz disponuje vlastními materiály v oblasti výzkumu a zkoušek viskozity, měření množství otěrových částic jak v motorovém oleji, tak zejména v automatických převodovkách, jejich množství je dle provedených měření větší zejména při městském provozu a ztížených podmínek (nepravidelné výměny, nadměrné zatěžovaní, apod). Pracujeme na zpracování přehledného měření a prostřednictvím webu Vám ho poskytneme.

Tak jako všude, kde se něco vzájemně tře, točí a namáhá i v automatické převodovce je nutno pravidelně měnit olej. Ten pak plní svoji funkci na maximum a zabezpečuje dostatečný výkon, mazání, odvod tepla, vymezení vůlí a zvýšení životnosti všech souvisejících částí.

Doporučujeme použití zejména prduktů od firem ZF, Shell, Mobil, Febi Bilstein, Meyle Germany, a dalších renomovaných firem, kde jsou prověřeny skutečné funkční vlastnosti těchto maziv. Nikdy nepoužívejte neoznačené, či neznámé zdroje, může dojít k trvalém poškození komponentů Vašeho vozidla.

Doporučený interval výměn při normálních podmínkách je stanoven zpravidla na 60 000 Km a při zvýšené zátěži (přívě, městský provoz) dokonce 40 000 Km.

Pokud potřebujete vybrat vhodný olej a filtr, případně olejovou vanu s integrovaným filtrem, neváhejte nás kontaktovat, určíme Vám přesný typ pro Váš vůz.

Odkaz na výběr sad pro Váš vůz je zde.

Váš team www.sautodily.cz


                     

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

 

 

www.sautodily.cz

Kompletní sortiment autodílů pro osobní a dodávkové vozy, autoservisní služby, péče o firemní vozový park, dodavatel autodílů Brno.

E-shop napojený na síť autorizovaných prodejců s autodíly v České Republice.

Veškeré autodíly, maziva a příslušenství se snažíme nabídnou za co nejlepší cenu.

Proč nakupovat u nás?

Veškeré zboží pochází pouze od přímých dodavatelů České Republiky.

Zboží skladem expedujeme v den objednávky.

Díly, kde je více konfigurací dle modelu vozidla automaticky prověřujeme skrze VIN karoserie, abysme efektivně využili Váš i náš čas.

Mnohaleté zkušenosti z oblasti autoopravárenství a prodeje náhradních dílů.

Rychlý kontakt
WWW.SAUTODILY.CZ
Ing. Luboš Richtárik
8.00 - 17.00
Kopírování materiálů ze stránky http://www.sautodily.cz je přísně zakázáno.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz