Vážení zákazníci, jsme tu pro vás již 13 let, pro stálé zákazníky máme bonusový program, napište, zavolejte, vytvoříme :)
Novinky
26.11.2020
Autoservis
Vážení zákazníci,  od 1.12. 2020 disponujeme vlastním servisem na adrese Brněnská 23, Střelice, 664 47. Chcete-li kvalitní servis vašeho vozidla, ne... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. TECHNICKÝ KOUTEK »
Jak vybrat správný olej

Při výběru oleje pro náš vůz, se musíme v první řadě řídit pokyny výrobce!


Doporučený typ nalezneme v příručce údržby vozidla, pokud ji nemáme, tak např. v naší sekci mazací plány nalezneme možnost vybrat si přímo na stránkách světových výrobců. Samozřejmě jsme zde pro vás, abychom vám s výběrem pomohli. Pokud však vybíráme sami, dbejme na nejdůležitější věc : tzv. výkonnostní specifikaci. Oleje jsou řazeny do výkonnostních tříd, ty nám určují vše co je olej schopen snést ve svém mazacím režimu. Minimálně by měl námi vybraný olej splnit minimunm výkonnostní specifikace, nebo ji překročit.

Zejména pro použití v moderních motorech je výběr velmi důležitý a čím dál častěji dochází k experimentování a následným problémům (zvýšená hlučnost, opotřebení, únik oleje, apod.). Často si tomu pomůžeme sami špatnou volbou. Doporučení výrobce je vždy tou nejlepší volbou.

 

Setkáme se s různými specifikacemi olejů, např. API, dnes spíše ACEA, nebo přímo normou od výrobce, VW 505 00, BMW LL-03, apod.

 

Nedílnou součástí důležité věci při výběru oleje, je viskozita, či chcete-li "viskozní klasifikace", ta určuje vlastnosti z pohledu "tekutosti" oleje při různých teplotách. Je dána klasifikační skupinou SAE. Tuto skupinu si volíme sami, nikoliv výrobce vozidla, apod. Zde bychom měli volit, dle zásad užívání našeho vozidla - (jízda v městském provozu, klimatické podmínky, opotřebení motoru, počet najetých km)

Dbejte zvýšené opatrnosti při výběru jakýchkoliv olejů, setkali jsme se již několikrát s velmi nekvalitními výrobky, které jsou k nerozeznání od originálních®, avšak jejich kvalita je velmi pochybná. Proto odebíráme výrobky pouze od přímých, značkových dodavatelů, kde toto riziko nehrozí. To je také důvod, proč někdy nemůžeme konkurovat cenou, neboť cena originiálních® produktů je často někde jinde...

 

http://www.sae.org/

 

Nikdy nexperimentujte s výběrem olejů a raději se poraďte s odborníkem. Jde o životnost vašeho vozidla.

 


Váš team Sautodíly 

 

 

 

www.sautodily.cz

Kompletní sortiment autodílů pro osobní a dodávkové vozy, autoservisní služby, péče o firemní vozový park, dodavatel autodílů Brno.

E-shop napojený na síť autorizovaných prodejců s autodíly v České Republice.

Veškeré autodíly, maziva a příslušenství se snažíme nabídnou za co nejlepší cenu.

Proč nakupovat u nás?

Veškeré zboží pochází pouze od přímých dodavatelů České Republiky.

Zboží skladem expedujeme v den objednávky.

Díly, kde je více konfigurací dle modelu vozidla automaticky prověřujeme skrze VIN karoserie, abysme efektivně využili Váš i náš čas.

Mnohaleté zkušenosti z oblasti autoopravárenství a prodeje náhradních dílů.

Rychlý kontakt
WWW.SAUTODILY.CZ
Ing. Luboš Richtárik
8.00 - 17.00
Kopírování materiálů ze stránky http://www.sautodily.cz je přísně zakázáno.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz