Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Proč nakupovat u nás?

 

zásilková služba

 

odesíláme ještě v den objednávky

 

online zákaznický servis

 

kvalitní a prověřené výrobky

 

originální® díly

 

přesné zjištění dle VIN čísla karoserie

 

Odesíláme i na Slovensko

 

 

 

 

 

 


CZIN.euCenovýRádce.czTECHNICKÝ KOUTEK » Instrukce - montáž servo dílů
Instrukce pro montáž servo dílů

Pamatujte si - než vymontujete čerpadlo posilovače řízení, přečtěte si pokyny výrobce vozidla. Výměnou jednotku musíte porovnat se starou z důvodu kompatibility. Zajistěte také, abyste měli vhodné nářadí a aby byly smazány veškeré závady uložené v paměti ECU. Zkontrolujte také kabely, konektory a to zejména napěťové, aby byla zajištěna správná funkce nového čerpadla servořízení.

Předem vždy vypláchněte systém čistou servo kapalinou!

Výměnná jednotka je před expedicí vždy odzkoušena u výrobce. Různé problémy mohou být způsobeny zbytky pryže ze starých hadic, které se opotřebovávají. Ty bobtnají a vytvářejí se v nich póry, čímž se uvolňují částečky pryže do hydraulického systému, který mže ucpat a zablokovat kapalinové kanály, či poškodit čerpadlovou část - v takovém případě zaniká platnost záruky.

Proplach systému:

1. vypusťte kapalinu z tlakového vedené k hřebenovému řízení do nádoby na odpadní olej

2. naplňte nádržku na maximální hodnotu čerstvou kapalinou, nastartujte motor a nechte běžet na volnoběh, dokud z tlakového vedení nezačne vytékat čerstvá kapalina - samozřejmě hlídejte hladinu kapaliny, neboť nedostatečná hladina zničí systém

3. když začne vytékat čerstvá, čistá kapalina, můžete vypustit systém a anebo ho uzavřít zátkou

4. zkontrolujte kompletně vedení hadic, ty se opotřebovávají zejména zevnitř ven, pokud některá zvtrdne, ztratí ohebnost, nebo se v ní tvoří póry, vždy toto vyměňte za nové, je-li nělterá opotřebovaána, je tomu tak zřejmě u všech.

5. nikdy netlučte do řemenice (je-li součástí nového čerpadla) kladivem, apod. dojde k poškození lopatkové části vně zařízení

6. odvzdušněte systém dle pokynů výrobce vozidla

7. se starou jednotkou, kterou budete vracet zacházejte opatrně, neboť musí být vrácena v původním - nepoškozeném stavu, umístěte všechny ochranné zátky, předtím, než ho zabalíte do originálního obalu. Pokud toto neuděláte, může být čerpadlo odmítnuto jako vratný díl.


Citace: , DRI automotive. Pokyny pro montáž (elektronických) čerpadel posilovače řízení. 2017. Dánsko, 2017.