Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Proč nakupovat u nás?

 

zásilková služba

 

odesíláme ještě v den objednávky

 

online zákaznický servis

 

kvalitní a prověřené výrobky

 

originální® díly

 

přesné zjištění dle VIN čísla karoserie

 

Odesíláme i na Slovensko

 

 

 

 

 

 


CZIN.euCenovýRádce.czTECHNICKÝ KOUTEK » Převodové oleje » Jak vybrat správný olej? » Jak vybrat správný olej?
Převodové oleje

Dovolte, abychom vás trochu zasvětili do problematiky také převodových olejů. Zde se objevuje také spousta fámů a naprostých nesmyslů, dokonce z úst odborníků.

1) LIFE TIME OIL (doživotní náplň) - naprostý nesmysl! Jak u převodovky automatické a to zejména, tak i u převodovky manuální se olej musí po určité době měnit. Obecným standartem je 40 - 60 000km interval. U automatické to platí dvojnásob. Neboť všude, kde se něco točí, tam dochází k otěru, opotřebování, změnám teploty, tlaku, apod. Tudíž se olej opotřebovává a je nutné ho měnit. Např. že automatické převodovky odcházejí, je také důvod toho, že výrobce udává, že se náplň nikdy nemění - hloupost. Olej plný kovových částí a dalších produktů opotřebení se podílí na dalším hlubším poškození mechanismu.

Proto chcete-li udržet jak automatickou, tak manuální převodovku v bezvadném stavu - vyměňujte olej také zde. Následky jsou poté v podobě oprav za desetitisíce korun. Samozřejmostí je také - u automatické převodovky, výměna filtru. Ty také vedeme v kompletním sortimentu.

Obecně:

- Pokud užíváte vozidlo standartně: 40 - 60 000km

- Pokud nadměrně (odtahové služby, tažení vozidel, nákladní, užitková.. atd.): bezpodmínečně 40 000km interval

 

Rádi vám s výběrem pomůžeme a doporučíme olej nejvhodnější. Vedeme skladem velké množství originálních® produktů světových značek. Vyhledat správný olej můžete také pomocí mazacích plánů zde. Nebo nás kontaktovat jedním z několika způsobů v sekci kontakty.

 

Ilustrační foto: (filtr aut. převodovky Mercedes po cca 150tis km)