Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Proč nakupovat u nás?

 

zásilková služba

 

odesíláme ještě v den objednávky

 

online zákaznický servis

 

kvalitní a prověřené výrobky

 

originální® díly

 

přesné zjištění dle VIN čísla karoserie

 

Odesíláme i na Slovensko

 

 

 

 

 

 


CZIN.euCenovýRádce.czTECHNICKÝ KOUTEK » Motorové oleje » Jak vybrat správný olej? » Jak vybrat správný olej?
Jak vybrat správný olej

Při výběru oleje pro náš vůz, se musíme v první řadě řídit pokyny výrobce!


Doporučený typ nalezneme v příručce údržby vozidla, pokud ji nemáme, tak např. v naší sekci mazací plány nalezneme možnost vybrat si přímo na stránkách světových výrobců. Samozřejmě jsme zde pro vás, abychom vám s výběrem pomohli. Pokud však vybíráme sami, dbejme na nejdůležitější věc : tzv. výkonnostní specifikaci. Oleje jsou řazeny do výkonnostních tříd, ty nám určují vše co je olej schopen snést ve svém mazacím režimu. Minimálně by měl námi vybraný olej splnit minimunm výkonnostní specifikace, nebo ji překročit.

Zejména pro použití v moderních motorech je výběr velmi důležitý a čím dál častěji dochází k experimentování a následným problémům (zvýšená hlučnost, opotřebení, únik oleje, apod.). Často si tomu pomůžeme sami špatnou volbou. Doporučení výrobce je vždy tou nejlepší volbou.

 

Setkáme se s různými specifikacemi olejů, např. API, dnes spíše ACEA, nebo přímo normou od výrobce, VW 505 00, BMW LL-03, apod.

 

Nedílnou součástí důležité věci při výběru oleje, je viskozita, či chcete-li "viskozní klasifikace", ta určuje vlastnosti z pohledu "tekutosti" oleje při různých teplotách. Je dána klasifikační skupinou SAE. Tuto skupinu si volíme sami, nikoliv výrobce vozidla, apod. Zde bychom měli volit, dle zásad užívání našeho vozidla - (jízda v městském provozu, klimatické podmínky, opotřebení motoru, počet najetých km)

Dbejte zvýšené opatrnosti při výběru jakýchkoliv olejů, setkali jsme se již několikrát s velmi nekvalitními výrobky, které jsou k nerozeznání od originálních®, avšak jejich kvalita je velmi pochybná. Proto odebíráme výrobky pouze od přímých, značkových dodavatelů, kde toto riziko nehrozí. To je také důvod, proč někdy nemůžeme konkurovat cenou, neboť cena originiálních® produktů je často někde jinde...

 

http://www.sae.org/

 

Nikdy nexperimentujte s výběrem olejů a raději se poraďte s odborníkem. Jde o životnost vašeho vozidla.

 


Váš team Sautodíly